DSC_7722.jpg
DSC_7739 kopia.jpg
DSC_7839 kopia.jpg

EAST DIAMANTINA
Emerald Van't Ruytershof x Valentino
x Cornet Obolensky

KLACZKA 16.03.2022

Matka startowała na poziomie Grand Prix

East Diamantina KK Z to prawdziwy diament pośród źrebiąt. Jej piękny eksterier i już zauważalne ogromne predyspozycje do dużego sportu nie są przypadkowe ponieważ w jej żyłach płynie krew samych wybitnych skoczków.

Ojcem jest  olśniewający Emerald, ogromu jego osiągnięć nie sposób wyliczyć , jako 6-cio latek został v-c czempionem na Mistrzostwach Świata Młodych Koni a pięć lat później był częścią holenderskiej drużyny i finalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janiero, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych zwycięstw na poziomi GP ze swoim jeźdźcem Harrie Smolders.

Matka natomiast to topowa klacz Valentine której świetnie zapowiadająca się karierę sportową w wieku 8 lat na poziomie 140 przerwała kontuzja po której klacz spełnia się w hodowli. Wywodzi się ona z świetnych  linii  koni skokowych ojcem jest Valentino, ogier niosący krew takich legend jak Voltaire i Nimmerdor. Valentino podczas testu w Adelheidsdorfie zdobył spektakularną ocenę 9,6 za technikę skoku, był to obiecujący początek i przez kolejne lata młody ogier nadal błyszczał wygrywając wiele zawodów dla młodych koni. Natomiast ojcem matki  jest wszystkim chyba znany Cornet Obolensky. Żaden z innych ogierów nie odniósł tylu sukcesów i nie zdominował wszystkich międzynarodowych zawodów w pierwszym pokoleniu swojego potomstwa. Żaden ogier nie ma tak dobrych rezultatów w przekazywaniu potomstwu swojego talentu do sportu na najwyższym poziomie.

Opisując matkę nie sposób też pominąć jej wspaniałego pełnego brata konia Vancuver który urodził się rok później i podbija światowe parkury, początkowo pod Brazylijskim jeźdźcem Yuri Mansur dochodząc do poziomu GP. Aktualnie dosiada go Kady Abrachamson pod którą jego kariera również przynosi wiele zwycienstw w konkursach na najwyższym poziomie.

*Pełne pochodzenie

Diamant De Semilly
Emerald Van't Ruytershof
Carthina Z
EAST DIAMANTINA
Valentino
Valentine
Coco